Xamarin İndir

Özet Uygulama yapma programı
Dil İngilizce
İşletim Sistemi Windows 7
Üretici Xamarin
Disk Boyutu 340MB
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Akıllı cep telefonlarının üretilmeye başlaması ile kullanılmaya başlayan mobil uygulamalar, mobil cihazların kullanımının artması ile birlikte çok daha önemli bir konuma gelmiştir. Günümüzde birçok işlem mobil uygulamalardan yararlanılarak çok daha pratik ve kolay bir şekilde yapılıyor. Peki, bu uygulamalar nasıl hazırlanıyor?

 

Bundan birkaç sene öncesine kadar mobil uygulamaların hazırlandığı ayrı platformlar kullanılırken günümüzde her mobil işletim sisteminde çalışabilecek uygulamaların tamamı tek bir programdan yararlanılarak rahatlıkla yapılabiliyor. Bu konuda hizmet veren ve mobil uygulama geliştiricilerinin işlerini önemli derecede kolaylaştıran programlardan birisi de Xamarin programıdır. Program sayesinde Windows Phone, Ios ve Android işletim sistemlerinde çalışabilecek tüm uygulamaları kolaylıkla geliştirmek mümkündür.

 

Xamarin Programının Özellikleri

Xamarin programı yukarıda belirtilen işlemlerin tamamını oldukça işlevsel bir programlama dili olan C# dili ile gerçekleştiriyor. Normal şartlarda mobil uygulama geliştiricileri farklı programlama dillerini kullanarak farklı işletim sisteminde çalışan uygulamalar geliştirebilirken, bu program sayesinde tüm platformlar için tek bir yerden tüm uygulamalar geliştirilebiliyor.

 

Program Android işletim sisteminde çalışan uygulamaları derlemek için JIT derleyicisini kullanıyor, Apple destekli uygulamalar için ise AOT derleyicisini kullanıyor. Böylece tek bir program içinde farklı derleyiciler kullanarak çeşitli mobil uygulamalar geliştirilebiliyor. Ayrıca bazı çekirdek kod kısımlarının yazılabilmesi için .NET altyapısı da sorunsuz bir şekilde program içerisinde çalışmaktadır. Sizlerde farklı işletim sistemleri için farklı uygulamalar geliştirmek istiyorsanız Xamarin indir avantajlarından yararlanarak programı indirebilir ve sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Guncelle.net Kurucusu Sıradan Bir İnsan :)
Henüz Yapılan Bir Yorum Bulunamadı, İlk Sen Yorum Yapmak İstermisin?