Java indir 

Özet Java Sanal Makinesi
Dil İngilizce
İşletim Sistemi Windows 2000
Üretici Oracle
Disk Boyutu 30MB
Reklam Alanı
Reklam Alanı

Günümüzde bilgisayar ortamında pek çok yazılımın ve uygulamanın geliştirilmesi java platformu üzerinden yapılmaktadır. Bir programlama dili olarak teknolojinin bu alanda ilerlemeye başlamasıyla birlikte artık bilgisayarlarımızda da mutlaka olması gerekli bir hal almıştır. 

 

Çünkü geliştirilen birçok yazılım ve web sitelerinin sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için sistemde java yüklü olması gerekmektedir. Bu nedenle bilgisayarınızda yoksa mutlaka en son sürüm java indirmeniz ve yüklemeniz gerekecektir. Hatta pek çok uygulamanın sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için en güncel java sürümünün yüklenmesi gerekmektedir. 

 

Zaten java gerektiren bir uygulama veya web sitesi çalışmayacak ve java programının gerekli olduğuna dair bir uyarı verecektir. Bunun için size bir link verir ve bu linkten java son sürüm indirmeniz için size yol gösterir. Siz de bu yolu izleyerek sisteminize kolaylıkla java yükleyebilirsiniz. Kurulumu oldukça basittir ve kısa süre içerisinde kurularak çalışmaya başlar. Üzerinde pek çok farklı ayarlamaların yapılabilmesine imkan tanır. 

 

Özellikle oyunlarda mutlaka java programı istenmektedir. Çünkü en güzel ve heyecanlı oyunların neredeyse tamamı java zerinden geliştirilmektedir. Güvenilir ve huzurlu bir ortamda oyun oynamak için bilgisayarınıza en son sürüm java full indirip kurmanız gerekecektir. Önceki sürümlerde mevcut güvenlik açıkları veya diğer eksiklikler nedeniyle en güncel sürümünün yüklenmesi büyük önem taşır. Bilgisayarınızda yüklü olan java sayesinde anlık sohbet programları, hesaplamalar ve 3 D görüntüler gibi daha pek çok güzelliklere erişebilirsiniz. 

 

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Guncelle.net Kurucusu Sıradan Bir İnsan :)
Dilara Mutlu

Javayı yükleyene kadar bazı sitelerde ve uygulamalarda sorun yaşıyordum. Evi süpürürken bile bu kadar sinir olmazdım çözüm için sağolun.

ahmet

Daha önce başka bir yerden indirdim virüslü çıktı, buradan indirdiğime virüs taraması yaptım sorun çıkmadı. Teşekkürler.

Tevfik AKTUNÇ

Kardeşim site harika olmuş bu bir gerçek öncelikle bunu belirteyim. Daha sonrada Java indirme programı hakkında yorum yapayım. Bildiğim kadarıyla Google Java'yı kaldırmış diye duydum artık desteklemiyor sanırım? Program sağlam çalışıyor aynı zamanda Google'de buldum siteni oradan geldim, cidden çok sağlam paylaşımlarda bulunuyorsun emeğine sağlık.

Kerem Ertugrul

Gerçekten harika bir site Ahmet kardeşim program en iyi sizin siteden iniyor. Elinize sağlık, bilgisayar bozulmuştu yeniden kurdum. En hızlı ve güvenilir şekilde ihtiyacım olan programları buradan temin ediyorum.