doPDF

Özet Ücretsiz PDF Dönüştürücü
Dil İngilizce
İşletim Sistemi Windows 7
Üretici Softland
Disk Boyutu 49.46MB
Reklam Alanı
Reklam Alanı

doPDF, kişilerin ve kurumların ücret ödemeden kullanabilecekleri bir PDF dönüştürücüsüdür. Kişiler, herhangi bir uygulamada yazdır komutunu kullanarak ekranda görecekleri yazdırma penceresinde, doPDF sanal yazıcısı sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde PDF dönüştürme işlemini yapabilirler. Aynı zamanda Word ve Excel gibi uygulamalarda, e-postalarda ve önemli bir bilgi bulunan web sayfalarında tek tıklama ile dönüştürme işlemi yapılabiliyor.

doPDF Nasıl Kullanılır?

doPDF, bilgisara yüklendikten sonra, Yazıcılar ve Fakslar bölümünde sanal bir PDF yazıcı sürücüsü olarak görüntülenir. PDF'e dönüştürme işlemini yapmak için, dönüştürülmek istenen belgede yazıcı olarak doPDF seçilmelidir. Daha sonra Word ya da Excel türü bir belgenin açılması gerekiyor. Açılan belgede yazdır seçeneği ve daha sonra doPDF'i seçmek gerekiyor. Dönüştürme işlemi sona erdiğinde, PDF dönüştürücüsü kişiye dosyanın nereye kaydedileceğini soracaktır. Daha sonra işlem tamamlanmış olacaktır. İşlemin tamamlanması ile PDF görüntüleyici ile istenilen dosya açılmış olacaktır.

Dönüştürülen Belgeler Ne tür Özelliklere Sahip Olur?

PDF dönüştürücüsü olan doPDF, dönüştürdüğü belgelerde bazı özellikler ortaya çıkarır. Öncelikle oluşturulan belgelerin çözünürlüğü 72 ile 2400 değerleri arasında değişkenlik gösterebilir. Oluşturulan sayfa boyutları ise standart biçimlerden kişinin kendi istediği biçimlere göre de değişebilir. Aynı zamanda oluşturulan PDF belgelerinde arama özellikleri etkin hale gelir. En önemli özelliklerinden biri de PDF dosyaları oluşturmak için herhangi bir ek programa gerek duymaması da kullanıcılar açısından avantajlı bir durumdur.

 

 

 

Ahmet Yılmaz
Ahmet Yılmaz
Guncelle.net Kurucusu Sıradan Bir İnsan :)
Henüz Yapılan Bir Yorum Bulunamadı, İlk Sen Yorum Yapmak İstermisin?