Google'ın yeni logosu

Google'ın yeni logosu

Dünyanın en fazla kullanılan arama motoru olan Google yeni logosuna kavuştu.1998 tarihinde Larry Page ve Sergey Brin'in Stanford Üniveristesi için kullandığı logo ile başlayan Google serüveni 2015 Yılında yeni logosu ile karşımıza çıkıyor.

Yeni logoda font değişikliği yapan google ana renklerinden ödün vermeden çizgisini fazla kaydırmadan yeni bir logo ile yoluna devam etmek istemiş.

Şimdiye kadar kullanılan Google logoları sans-serif yazı tipi ile tasarlanmıştı fakat Google yeni logosunda Google'ın kendi geliştirdiği Product Sans ismindeki yazı tipi kullanıyor.Kullanıcılar için çok aşırı bir değişiklik gibi görünmesede arama motoru devi Google bu değişiklik ile daha ferah ve modern bir görüntü elde etmiş oluyor.

17. yılını dolduran Google, yeni logosu için Google Chrome, Sesli Arama, Gmail ve Haritalar  uygulamalarından ilham alarak tasarladığını dile getirdi.

Not olarak şunuda belirtmeyilizki Google’ın alışagelmiş küçük ikonu da değişti ve küçük "g" harfi yerine kendi ana renkleri ile düzenlenmiş daha şık bir simge oluşturuldu.